sobota, 13 lipca 2013

ED- a SERCE

Nie wiem ile osób przejmie się zdaniem ''STAN ZAGROŻENIA ŻYCIA", nie wiedząc właściwie jak FAKTYCZNIE to nasze życie jest zagrożone, w jakim stopniu i jak będzie wyglądało zakończenie. Nie ma statystyk, nie ma nawet najdrobniejszej podpowiedzi z użyciem skali barw, nic. "STAN ZAGROŻENIA ŻYCIA" w takim wypadku jest dla nas bardziej jak tabliczka "wstęp surowo wzbroniony", którą mijamy zawsze i zawsze...nic się nie dzieje. SZŻ jest dla nas bardziej jak jeden z podpunktów na ulotce leku pod wytłuszczonym hasłem: "działania niepożądane", które nigdy nie występują...dopóki nam ktoś tego nie rozrysuje.

Jeżeli chodzi o problem serca, to jest on silnie powiązany z zaburzeniami elektrolitowymi, a dokładniej z opisaną wcześniej hipokaliemią.

Objawy hipokaliemii mogą zaczynać się od drżeń mięśni i skurczów. Pojawia się ogólne osłabienie i ospałość. Apatia, obrzęki kończyn dolnych i ZABURZENIA RYTMU SERCA.

ZABURZENIA RYTMU SERCA w postaci migotania przedsionków i komorowych zaburzeń rytmu, WIĄŻE SIĘ TO Z RYZYKIEM NAGŁEGO ZGONU SERCOWEGO.

Pamiętajmy, że lekarze, którzy zajmują się przywracaniem rytmu działają w wielkim stresie, przy zajmowaniu się młodą, dobrze wyglądającą kobietą pierwszą myślą nie jest ''a może to potas?", "a może przez ostatnie dwa miesiące przyjmowała codziennie leki przeczyszczające?". Na taką diagnostykę naprawdę nie ma czasu, stosuje się defibrylator i przywraca właściwy rytm. Jednak my w migotanie wpadniemy znowu, dopóki nie wyrównamy potasu.

 Potasem powinny zainteresować się również dziewczyny, które szczęśliwie nigdy nie sięgnęły po tabletki moczopędne czy przeczyszczające, tracimy go również podczas wymiotów.

BOGACI W POTAS: pomidory, zielony groszek, ryby, kasza gryczana, jęczmienna, szpinak, ziemniaki i wiele innych :)

Chciałam polecić stronę http://anoreksja.mam-efke.pl/ gdzie pod zakładką KONSEKWENCJE będziecie mogły dowiedzieć się wielu ważnych dla Was rzeczy.

Tulę!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz